Benjamínci, mladší světlušky a vlčata

holky a kluci 7 - 8 let (1. - 2. třída)

schůzky: pátek 13:15 - 14:45

Světlušky a vlčata

holky a kluci 8 - 11 let (3. - 5. třída)

schůzky: středa 15:00 - 16:30

Skauti a skautky

holky a kluci 11 - 15 let (od 5./6. třídy)

schůzky: pátek 15:00 - 16:30

Roveři

Skauti a skautky starší 15 let, kteří pomáhají s vedením dětí a v zázemí oddílu. Mají i vlastní program společně s vrstevníky z dobříšských oddílů (střediska).

1. oddíl Koťata Nový Knín

Skautský oddíl v našem městečku vznikl 2. 10. 1990, kdy se konala první schůzka. Přišlo asi 12 dětí, a protože to byly samé holky a jen jeden kluk, stal se oddíl dívčím. V letech 1994 - 2014 byla vůdkyní oddílu MUDr. Věra Fialová.

Od 2014 vede oddíl Šárka Musilová a protože k nám chodí už i kluci, je oddíl pro holky i kluky!

Schůzky jsou pravidelně každý týden. Scházíme se v klubovně v Novém Kníně a užíváme si různorodý program - hrajeme oblíbené i nové hry, tvoříme, sportujeme a učíme se žít ve městě i v přírodě, rozvíjíme samostatnost, ale učíme se i spolupracovat v týmu a pomáhat druhým i přírodě.

Každý měsíc máme výlet či vícedenní výpravu a k tomu průběžně další různé akce. Vrcholem skautského roku je letní tábor.

Vedení oddílu: Jana, Šárka