Světlušky a vlčata

holky 11 - 15 let

schůzky: čtvrtek 16:00 - 17:00

1. oddíl Koťata Nový Knín

Skautský oddíl v našem městečku vznikl 2. 10. 1990, kdy se konala první schůzka. Přišlo asi 12 dětí, a protože to byly samé holky a jen jeden kluk, stal se oddíl dívčím. V letech 1994 - 2014 byla vůdkyní oddílu MUDr. Věra Fialová.

Od roku 2014 vede oddíl Šárka Musilová a protože k nám chodí už i kluci, je oddíl pro holky i kluky! :o)

Schůzky jsou pravidelně jednou týdně ve čtvrtek. Scházíme se v klubovně v Novém Kníně a užíváme si různorodý program - hrajeme oblíbené i nové hry, tvoříme, sportujeme a učíme se žít ve městě i v přírodě, rozvíjíme samostanost, ale učíme se i spolupracovat v týmu a pomáhat druhým i přírodě.

Každé dva měsíce máme výlet či vícedenní výpravu a k tomu průběžně další nejrůznější akce. Vrcholem skautského roku je letní tábor.